shyny-dlya-elektrokara

Як обрати шини для електрокара?

Новий електрокар з конвеєра комплектується спеціальними покришками. Про це дбає сам виробник. Втім, останній час в Україні з великим ентузіазмом купують вживані електромобілі. Через це потреба підібрати нові шини для електрокара викликає все більше зацікавлення серед водіїв.

На перший погляд здається, що автомобілі з електричними двигунами не дуже відрізняються від «класичних» авто з ДВС. Насправді є суттєві відмінності, і вони вплинули на те, яка колісна гума встановлюється на електромобілі. До речі, її ще називають шинами для EV (скорочення від англ. «Electric Vehicle» – електричний транспортний засіб). Наведемо їх особливості:

Вантажопідйомність

Вага електрокарів в середньому на 20-25% більше за ДВС-ні аналоги. Через це на них встановлюються міцніші покришки зі збільшеним індексом навантаження (мають маркування шини на боковині XL або Extra Load).

Витривалість та зносостійкість

Через більшу вагу електромобіля і великий крутний момент його двигуна шини для електрокара відчувають на собі підвищені навантаження. У зв`язку з цим, у їх виробництві застосовуються більш витривалі та зносостійкі гумові суміші для подовження строку використання.

Рівень зчеплення та опір коченню

Завдяки особливому складу компаунду, малюнку протектора та оптимізованій плямі контакту з дорогою, ці шини поєднують у собі, з одного боку, покращене зчеплення, а з іншого до 20% нижчий рівень опору коченню в порівнянні зі звичайними моделями. Це гарантує безпеку при гальмуванні й збільшує запас ходу.

Акустичний комфорт

Гума для електрокарів містить ряд технологій, які дозволяють знизити рівень їх шуму. Серед них аеродинамічний дизайн малюнку протектора і боковин, спеціальний шар з поліуретану, який поглинає вібрацію, склад гуми протектора тощо. В поєднанні вони дають зниження рівня шумудо 5-8 дБ (А).

Розмір колеса

Для зменшення опору коченню шини для EV зазвичай роблять великого діаметра та вужчими. Гарний приклад – це BMW i3, що має автошини 155/70 R19.

Отже підсумуємо, власникам електрокара рекомендують купувати тільки спеціальні шини, оскільки вони розроблені з урахуванням особливостей експлуатації такого авто. Адже подібна гума забезпечує:

  • збільшений запас ходу на 1 заряді;
  • хорошу маневровість при управлінні у складних погодних умовах;
  • знижену гучність при русі;
  • підвищену зносостійкість;
  • менше енергоспоживання;
  • менший гальмівний шлях.

А якщо Ви маєте будь-які питання з приводу електромобілів, рекомендуємо звернутись у наш салон  АРТЕНЕРГО МОТОР, де вам нададуть гідну консультацію.