Електромобілі навчаться визначати сонливість водія: Tesla впроваджує нову опцію

Tesla почала впроваджувати в автомобілі систему «Попередження про сонливість водія». Подібна функція у Mercedes-Benz є вже майже десять років. Тоді як Tesla критикували, що вона не використовує розширені функції допомоги водієві пакетів Autopilot та Full Self-Driving для моніторингу уваги водія. Багато років основним способом контролю залишався поворот рульового колеса. Таким чином, система розуміла, що водій тримає руки на кермі.

Незважаючи на те, що з 2021 року для цього Tesla почала використовувати салонну камеру, цей спосіб залишається основним методом контролю водія. Tesla використовує камеру, щоб гарантувати, що водій спостерігає за дорогою, а не користується телефоном чи іншими пристроями. Нова система вимірюватиме сонливість, рахуючи позіхання та моргання водія.

«Попередження про сонливість водія» вже почало з’являтися в електромобілях Tesla на території Європи, тоді як у Північній Америці вона поки не доступна. Попередження про необхідність концентрації уваги, які супроводжуються звуковими сигналами, з’являтимуться на дисплеї.

Система активується автоматично на початку кожної поїздки, але спрацьовує лише під час руху з відключеним автопілотом на швидкості понад 65 км/год протягом щонайменше 10 хвилин. За бажання її можна як включити, так і відключити.