Електромобіль Renault Zoe знімають з виробництва, на заміну приходить Renault R5

Улюбленець публіки, електромобіль Renault Zoe покине ринок вже у 2023-2024 році, – про це заявив генеральний директор Renault, Лука де Мео. ZOE, який є дуже популярним електромобілем у Європі, буде замінений на Renault R5.

У 2020 році електромобіль Renault Zoe навіть випередив  Tesla Model 3 і став найбільш продаваним електромобілем у Європі. ZOE кілька разів оновлювався з моменту першого випуску у 2012 році і протягом останнього десятиліття добре служив водіям.

Найновіша модель Venture Edition була представлена ​​наприкінці 2020 року. Вона оснащена акумулятором ємністю 52 кВт·год, який можна зарядити до 80% трохи більше ніж за годину і пропонує швидку зарядку постійним струмом потужністю 50 кВт. Він забезпечує максимально можливий запас ходу в 394 км.

Дані InsideEvs показують, що зараз компанія продала більше 300 000 ZOE, і майже всі на європейський ринок.

Renault Zoe останнього покоління

Але незважаючи на популярність компактного електромобіля Renault Zoe у Європі, поточне покоління моделі стане останнім. Французький автовиробник вирішив не оновлювати його, оскільки в основі моделі лежить застаріла платформа, яка практично не піддається модернізації.

Що замінить електромобіль Renault ZOE?

Після остаточного виходу “народного автомобіля” з ринку, йому на зміну вийдуть Renault MeganeE, Renault 5 та інші електричні новинки, представлені в рамках стратегії “Renaulution”. Вони будуть засновані на новій спільній платформі CMF-EV альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi, використання якої дозволить стати більш конкурентоспроможними. 

Прототип нового Renault R5

Очікується, що ця нова модель буде вироблятися на заводі Renault ElectriCity. Саме тут Група об’єднує три свої промислові об’єкти в Дуе, Мобеж і Рюітц, на яких працює близько 5000 співробітників.

Створюючи цю єдину компанію, Renault Group прагне перетворити ці заводи в одне з найбільш конкурентоспроможних і ефективних виробництв електромобілів у Європі.

Нове підприємство з більш ефективними методами виробництва та новою платформою допоможе скоротити витрати. За деякими даними, можливо навіть на третину в порівнянні з ZOE, що є чудовою новиною для покупців нових версій електромобілів Renault. 

Звісно сумно, що електромобіль, який сміливо можна назавати улюбленцем покидає ринок. Але ще декілька років він буде залишатись актуальним. Тому пропонуємо ознайомитись з Renault Zoe останньої версії, представлена у нашому салоні електромобілів АРТЕНЕРГО МОТОР