avto z DVZ-artenergomotor

“Зелене” майбутнє близько: в ЄС запровадили відмову від продажу авто з ДВЗ з 2035 року

Європарламент проголосував за повну відмову від авто з ДВЗ (двигун внутрішнього згорання) в ЄС з 2035 року. Експлуатацію бензинових та дизельних машин при цьому забороняти не будуть.

ТОП-10 электромобилей 2019 года - Главком

Європарламент, Єврокомісія та всі країни-члени остаточно узгодили план відмови від двигунів внутрішнього згоряння. Рішення підтримали 339 депутатів, проти виступили 249, а утрималися 24 європарламентарії.

2035 року буде дозволено лише авто з нульовими викидами СО2. До них відносяться електрокари, моделі з водневими двигунами, а також машини, що працюють на синтетичному екопаливі. Винятки зробили лише для дрібносерійних виробників. Компаніям, які щорічно випускають від 1000 до 10 000 авто, дали відстрочку до 2036 року. А фірми, що випускають менше 1000 машин на рік, зможуть ще деякий час випускати моделі з ДВЗ.

Як зазначається у джерелах, на легкові автомобілі припадає близько 12% від загального обсягу викидів CO2 у ЄС, так що заборона може стати досить ефективним інструментом у боротьбі із забрудненням повітря та прискорити перехід на повністю електричні моделі автомобілів, що у свою чергу допоможе автовиробникам швидше окупити інвестиції в розробку та випуск таких авто.

Чи готові до змін автовиробники та “зелена” інфрастуктура?

“Європейські автовиробники вже доводять, що готові взятися за справу, і на ринок виходить все більше і більше доступних електромобілів. Швидкість, з якою ця зміна сталася за останні кілька років, вражає”, — заявив віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс.

Наприклад, Volkswagen має намір до 2030 року довести частку електричних моделей у загальній структурі продажів до 70% у Європі та до 50% — у США та Китаї, а Mini, що входить до концерну BMW, хоче до 2030 року електрифікувати весь модельний ряд.

Для підтримки переходу на електричні автомобілі Єврокомісія прописала у плані пункт із зарядної інфраструктури — вона хоче, щоб до 2025 року країни-члени ЄС встановили громадські зарядні станції на відстані не більше 60 кілометрів (37,3 милі) на основних дорогах. Зрештою, ЄС очікує 3,5 мільйона нових зарядних станцій до 2030 року і 16,3 мільйона — до 2050 року.

Яка кількість зарядних станцій припадає на 1 км дороги в Європі зараз, читайте тут.

Важливо зазначити що, також встановлено і проміжну ціль — до 2030 року шкідливі викиди нових легкових авто на ринку мають знизитися на 55%, а для легких комерційних — на 50%. Частина депутатів Європарламенту пропонувала пом’якшити документ та дозволити продаж гібридів після 2035 року, проте їх пропозиції не були підтримані.

Все ж любителям авто з ДВЗ панікувати не варто,  експлуатацію таких автомобілів у 2035 році не заборонятимуть. Тобто раніше куплені бензинові та дизельні машини продовжать їздити дорогами ЄС.

Чи готова України відмовитись від авто з ДСЗ?

Ще у 2020 році Україна приєдналася до Європейського зеленого курсу, European Green Deal, метою якого є досягнення кліматичної нейтральності у 2050 році. Однак ми тверезо оцінюємо свої сили, тому ухвалена у березні 2021 року Національна економічна стратегія передбачає, що Україна стане кліматично нейтральною не пізніше 2060 року – за 10 років після Європи. Між тим одразу після оприлюднення програми Fit for 55 Україна заявила про її повну підтримку. І вже у липні 2021 року Мінтранс запропонував заборонити в Україні продаж вживаних авто з дизельними двигунами з 2027 року, а з 2030 – усіх легкових та комерційних авто з ДВЗ. Ми – за європейський курс, та ще й з випередженням на 7 років! Несподівано.

Зараз цей законопроект трохи підзабувся, однак рано чи пізно Україні доведеться озвучити свою позицію. Яким шляхом підемо ми?  Можливо підтримаємо відмову від ДВЗ, але попросимо трохи більше часу. Наприклад, як Італія, Португалія, Словаччина, Болгарія та Румунія – до 2040 року. Це вже набагато краща дата, ніж 2027 рік, погодьтесь.

Як би там не було, “зелене” майбутнє наступить і для України, тому саме час задуматись про покупку електромобіля.

Обрати електрокар на будь-який смак, Ви можете у нашому салоні АРТЕНЕРГО МОТОР