Volkswagen

Volkswagen направить на розробку електромобілів і цифрових технологій половину інвестицій в Європі

Німецький автовиробник Volkswagen Group має намір значно збільшити і без того чималі інвестиції в розробку технологій для електромобілів. У минулу п’ятницю компанія оголосила про плани направити протягом наступних п’яти років 73 млрд євро, або половину коштів, призначених для інвестування в Європі, на розробку електричних автомобілів, гібридних та інших цифрових технологій.

Це значно більше, ніж 60 млрд євро, які Volkswagen Group спочатку планувала витратити на розвиток сектора електромобілів, що становить 10% її п’ятирічного планового бюджету. Volkswagen Group володіє компаніями або має великі частки в Audi, Porsche, Scania, Skoda, SEAT, Bentley, Bugatti і Lamborghini, крім однойменного бренду.

Volkswagen Group також заявила, що до 2030 року в її портфоліо буде 70 моделей електричних автомобілів. На той час компанія планує випустити 26 млн електромобілів, в тому числі 19 млн на модульній платформі електричного приводу (Mobile Electric Drive Toolkit, MEB).

«З самого початку взявши курс на майбутнє акумуляторних електромобілів в Volkswagen Group, ми тепер є світовим лідером з нашими електричними платформами і широким спектром електромобілів, – зазначив гендиректор Volkswagen Group Герберт Дисс (Herbert Diess). – У найближчі роки вкрай важливо також зайняти лідируючі позиції в області програмного забезпечення для автомобілів, щоб в майбутньому задовольнити потреби людей в індивідуальній, стійкої і повністю підключеної мобільності. З цією метою ми подвоїли наші витрати на цифровизацию ».

Автовиробники, як правило, вважають за краще займатися основною діяльністю – випуском автомобілів, віддаючи на аутсорсинг все інше, але, схоже, Volkswagen вважає, що зможе конкурувати і в сегменті програмного забезпечення. У випадку з Фольцваген більш досконале програмне забезпечення також є невід’ємною частиною розробки безпілотних автомобілів. Як заявила компанія, частка її власних розробок в використовуваному в автомобілях ПО зросте з 10 до 60%.