Kia-EV9

Презентовано флагманський електричний кросовер Kia EV9

У Південній Кореї відбулася онлайн-презентація нового флагмана електричної лінійки Kia – п’ятиметрового кросовера EV9. Жива прем’єра моделі відбудеться в Сеулі та Нью-Йорку. На ринку рідному ринку бренду він з’явиться у другому кварталі. Поставки на інші ринки заплановані на літо.

Дизайн кросовера не став сюрпризом. Його ми вже бачили раніше, а от технічні харктеристики та комплектації заслуговують уваги. За даними виробника коефіцієнт аеродинамічного опору повітрю складає 0,28.

В основі Kia EV9 лежить платформа E-GMP. Габарити кросовера – 5010 х 1980 х 1755 мм. Розмір колічної бази – 3100 мм. Що порівняно з Kia Telluride. Базові колісні диски – 19 дюймів. У комплектації GT-Line – 21-дюймові.

Kia EV9

В оздобленні інтер’єру використані екологічно чисті матеріали. На передній панелі – два великі вигнуті дисплеї. На вибір запропоновано шести- та семимісне компонування салону. У шестимісному варіанті сидіння другого ряду повертаються проти руху автомобіля.

В базовій комплектації заявлені адаптивний круїз-контроль, автоматичне гальмування, утримання у смузі, контроль «сліпих» зон та розпізнавання дорожніх знаків. У списку опцій камери заднього виду, система дистанційного автопаркування, доступ до салону зі смартфона та автопілот третього рінвня автономності.

Комплектації електрокросовера Kia EV9

На старті продажів Kia EV9 запропонують у двух задньо- та одній повнопривідній версіях. Найдальнобійніша версія RWD Long Range проїжджає без підзарядки до 540 км. Завдяки 800-вольтовій архітектурі батарея кросовера поновлюється від швидкісного терніналу до 45% ємності за 15 хвилин. Також Kia EV9  здатен ділитися енергією з іншими електромобілями та навіть може забезпечити невеликий будинок.

Базова модифікація RWD Standard укомплектована одним двигуном потужністю 215 к.с. та батареєю на 76,1 кВт∙год. З місця до 100 км/год він прискорюється за 8,2 секунди.

Kia EV9

Версія RWD Long Range отримала двигун на 204 к.с. та батарею на 99,8  кВт∙год. Час прискорення – 9,4 секунди.

Повнопривідний Kia EV9 укомплектований двома двигунами сукупною потужністю 380 к.с. та акумуляторним блоком на 99,8 кВт∙год. Час прискорення – 6,0 секунд. Для такого кросовера заявлена опція «Boost», яка збільшить крутний момент переднього двигуна із 600 до 700 Нм. Вона активується через застосунок Kia Connect Store. Це зменьшить час прискорення до 5,3 секунди.

Kia EV9

Також обіцяна версія Kia EV9 GT потужністю 585 к.с. На ринку вона очікується у 2025 році. Цінники новинки ще не озвучено.