Izera

Польща будує власний завод, для власного електрокара

Влада Польщі дали дозвіл на будівництво нового автомобільного заводу в місті Явожно, розташованому в Сілезькому воєводстві. Там будуть випускати електромобілі нової польської марки Izera.

Вперше нова марка була преставлена ​​влітку цього року. За нею стоїть компанія ElectroMobility Poland, яка в свою чергу створена консорціумом місцевих енергетичних корпорацій. Передбачалося, що електромобілі Izera з’являться в 2023 році, проте тепер називається нова дата початку виробництва, і це 2024 рік.

На новому заводі на початку буде працювати 3 тисячі людей. Ще 12 тисяч будуть задіяні в суміжних виробництвах в Польщі. Уряд країни пообіцяв проекту свою фінансову підтримку, але обсяг дотацій не уточнюється.

Влітку поляки показали дві електричні машини марки Izera: хетчбек і кросовер. З технічних характеристик називався тільки орієнтовний запас ходу (більше 400 кілометрів по циклу WLTP) і час розгону до 100 кілометрів на годину (менше 8 секунд).

Дизайн Izera був створений командою польських інженерів та стилістів у співпраці з відомими закордонними фахівцями, включаючи Torino Design – італійську студію, яка працює з європейськими та світовими брендами. Консультантом проєкту був Тадеуш Єлець, дизайнер Jaguar.

Пьотр Заремба наголосив, що метою його компанії було створити автомобіль за розумними цінами, доступний для придбання середньостатистичному поляку. Автомобіль повинен продаватися в розстрочку, причому як ціна автомобіля, так і зарядка включаються в щомісячний платіж. Це робить Izera дешевшою, ніж аналогічні моделі зі внутрішнім згорянням в тому ж сегменті.

img