porsche-cayenne

Офіційно підтверджено випуск повністю електричного Porsche Cayenne

Компанія Porsche підтвердила плани з випуску електричної версії Porsche Cayenne. На ринку електричний кросовер очікується у 2026 році. Він продаватиметься разом із оновленими бензиновими та плагін-гібридними версіями моделі. Але раніше, приблизно за два роки до цього, компанія обіцяє вивести на ринок заряджений електричний Porsche Macan. А на 2027 рік заплановано прем’єру нового топового кросовера, відомого під кодовою назвою K1.

Cayenne EV (офіційно назву не підтверджено) базуватиметься на 800-вольтовій архітектурі Premium Platform Electric (PPE), яка підтримує зарядку потужністю понад 270 кВт. Використання PPE означає, що електричний Cayenne отримає повний привід та деякі з фірмових спортивних технологій.

Цю ж платформу отримають електричний Macan та споріднений до нього Audi Q6 E-tron, прем’єра якого очікується до кінця цього року. Відомо, що Mac EV оснастять акумуляторною батареєю потужністю 100 кВт•год, здатною забезпечити запас ходу більше 480 км. Для більшого Cayenne EV потужністю нового модульного призматичного акумулятора Porsche можуть збільшити.

img

Також електричному Cayenne пророкують двомоторну силову установку (по одному на осі), потужність якої перевищить 603 к.с. електричного Macan. Таким чином майбутній електрокросовер буде значно потужнішим за сьогоднішні Cayenne S та Cayenne GTS.

Як кажуть у Porsche, електричний Cayenne відіграє вирішальну роль у прагненні компанії до 2030 року збільшити частку електромобілів у загальних продажах до більш ніж 80%.