На зустрічі G7 було оголошено про відмову від двигунів внутрішнього згоряння (ДВЗ) до 2035 року

Лідери країн “Великої сімки” (G7) підтвердили наміри досягти повного усунення викидів на дорогах до 2050 року з метою утримати підвищення середньої температури на планеті на позначці 1,5 градуса Цельсія. Перші кроки країни зроблять вже до 2030-35 років.

На фоні цього, керівники найбагатших демократій світу мають амбітний план до 2035 року: вони прагнуть до того, щоб всі автомобілі, які реалізуються в їхніх країнах, були або повністю електричними, або гібридними, або використовували паливо з нульовим викидом вуглекислого газу. В рамках G7 розглядається можливість зниження автомобільних викидів у своїх країнах на 50 відсотків до 2035 року. Крім того, керівники Великої сімки впевнені, що до 2030 року буде досягнуто понад 50 відсотків частку безвикидних автомобілів у світі.

Окрім того, передбачається підтримка розвитку інфраструктури та використання сталого вуглецево-нейтрального палива, зокрема екологічно чистого біо- та синтетичного палива.

«Ми відзначаємо можливості, які надає ця політика, щоб зробити внесок у високодекарбонізований автомобільний сектор, включаючи просування до більш ніж 50% LCV (легкого комерційного транспорту) з нульовим рівнем викидів, проданих у всьому світі до 2030 року», — додається в документі.

Відомо, що Велика Британія планує заборонити продаж нових автомобілів з ДВЗ після 2030 року, тоді як Європейський союз планує запровадити стандарт Євро-7 і відмовитися від продажу ДВЗ у 2035 році, хоча не повністю. В США наразі лише штати Нью-Йорк і Каліфорнія мають намір заборонити продаж ДВЗ.