electrocar-mazda-mx-30-artenergomotor-1

MAZDA набирає оберти: анонсовано 3 нових електромобіля до 2025 року

В даний час Mazda випускає лише один електромобіль – купе-позашляховик MX-30, але це скоро зміниться.

До 2025 року японський автовиробник планує представити три нові електромобілі, кожен з яких буде побудований на спеціальній платформі Mazda Skyactiv EV. Особливість нової платформи – центральна панель з болтовим кріпленням, яка дозволяє легко подовжувати колісну базу та встановлювати акумулятори більшої ємності. Це говорить про те, що Mazda теоретично може виробляти сімейні хетчбеки з нульовим рівнем викидів на тому ж конвеєрі, що і його потужні позашляховики, які набагато ефективніші з точки зору виробництва.

Mazda готовит сразу 3 электромобиля к 2025 году

Технічні характеристики Mazda Skyactiv EV не озвучено. Як заявили в компанії, її буде використано для «невеликої групи продуктів». За неофіційними даними, першим збудованим на ній електромобілем може стати аналог Mazda3 або CX-30.

Крім того, японський виробник готується до впровадження просунутої системи автономного водіння, яка постійно стежить за станом водія.  Якщо той з якоїсь причини перестав керувати транспортним засобом, зупиняє машину в безпечному місці та викликає екстрені служби. Так званий Mazda Co-Pilot у версії 1.0 з’явиться на старших моделях бренду вже 2022 року.

До 2030 року бізнес планує мати повністю електрифіковану лінійку. А гібридні електромобілі з заряджанням від мережі (PHEV) стануть важливим доповненням до європейського модельного ряду. 4-циліндровий бензиновий двигун працюватиме в парі з електричним двигуном у силових агрегатах CX-80 і CX-60. Але запас ходу на електротязі і економія палива для жодного з автомобілів не розкриваються.

Очікується, що до кінця десятиліття кожен четвертий автомобіль Mazda на світовому ринку буде електричним. Інші продажі формуватимуть моделі з електрифікованими двигунами внутрішнього згоряння.

Але якщо ви не готові чекати на новий електромобіль від Mazda , пропонуємо ознайомитись з моделью MAZDA MX-30 , що вже представлена в нашому салоні АРТЕНЕРГО МОТОР