«приховані розетки» в тротуарах для зарядки електромобілів

Компанія Trojan Energy розробила «приховані розетки» в тротуарах для зарядки електромобілів

Компанія Trojan Energy розробила систему зарядки для електромобілів з «прихованими розетками». Вони монтуються на рівні дорожнього покриття, в тротуар.

Перші зарядні станції вже встановлені в Лондоні, на Мортімер-роуд в боро Брент. Це початковий етап реалізації пілотної програми, в рамках якої запланована установка 150 «прихованих розеток». Проект STEP (Subsurface Technology for Electric Pathways), фінансується британським урядом і реалізується за підтримки агентства інновацій Innovate UK.

Trojan Energy – вбудовуються в тротуар роз’єми, практично не впливають на вигляд вулиці і не створюють перешкоди для пішоходів. Кожні 15 «розеток» з’єднуються з розподільчому шафою, підключеним до трифазної електромережі.

«приховані розетки» в тротуарах для зарядки електромобілів

«приховані розетки» в тротуарах для зарядки електромобілів

Користувачам системи надається коннектор Trojan Lance. Зовні він нагадує ручний насос для накачування шин. Адаптер вставляється в наземну «розетку», а йде від нього зарядний кабель зі стандартною вилкою – в роз’єм електромобіля.

Кожен пристрій Trojan Lance відповідає окремій облікового запису користувача. За заявою розробника, система підтримує зарядку потужністю 7,4 кВт, яка коштує приблизно 0,29 $ / кВт • год, і 22,1 кВт за ціною 0,42 $ / кВт • год. У нічний час діють знижені тарифи. Облік електроенергії та обробка іншої інформації забезпечуються «хмарної» системою, до якої підключений кожен розподільний шафа.

 

«Цей проект – чудовий приклад того, як технології допомагають у вирішенні розвитку електротранспорту, забезпечуючи бездоганне поєднання необхідної для електромобілів інфраструктури з нашими містами і мегаполісами», – заявила Рейчел Маклін, міністр транспорту Великобританії.