elektrokar-v-kholodnyi-period

Електрокар в холодний період, як бути?

З настанням холодів все частіше виникає питання: електрокар в холодний період, як бути? Так, дальність ходу електрокара у холодний період року коротше, ніж у теплу пору. Але правильна експлуатація та деякі лайфхаки допоможуть використовувати електротранспорт із тим же комфортом, що і влітку.

Для порівняння, подивимося на скандинавські країни. Наприклад, Норвегія — світовий лідер з використання електрокарів, а зими там набагато жорсткіше, ніж у наших широтах. І це не заважає місцевим жителям на 100 % використовувати переваги електротранспорту.

Чому взимку батарея електромобіля розряджається швидше?

Низька температура за бортом уповільнює хімічну реакцію всередині джерела живлення. Батарея виробляє менше енергії, отже, запас ходу електромобіля зменшується. Додамо сюди обігрів салону, підігрів скла, керма й так далі — ці системи живляться від батареї, відповідно, впливають на її енергомісткість. У середньому, із включеним обігрівачем, автономність електромобіля зменшується на 41%.

Також, мороз обмежує рекуперативне гальмування, що також негативно впливає на роботу енергонакопичувача.

Як зберегти запас ходу електромобіля в холодну пору року:

 1. Підготуйте електромобіль перед виїздом. Перед виїздом нагрівайте салон електромобіля не від батареї, а від розетки. Сучасні моделі електрокарів уже обладнані функцією попередньої підготовки (клімат-таймер), завдяки якому обігрів кабіни включається дистанційно.
 1. Залишайте електромобіль у гаражі. Тепло гаража зігріє батарею. Якщо ж мова йде про денне паркування, наприклад, перед офісом, то намагайтеся обирати місця з прямими сонячними променями.
 1. Регулярно перевіряйте тиск в шинах. Чим нижча температура, тим інтенсивніше падає тиск у колесах. Погано накачані шини збільшують тертя з дорогою, що вимагає більшої витрати енергії під час руху.
 1. Використовуйте режим ECO. У цьому режимі загальне енергоспоживання автомобіля знижується, що допоможе збільшити запас його ходу.
 1. Мінімізуйте використання обігріва салона. Чим інтенсивніше працює обігрівач, тим менше енергії батареї залишається на дорогу. Експериментуйте з місцевим підігрівом керма, сидінь, теплим одягом. Якщо ж економія заряду відчутно впливає на комфорт,  можливо, є сенс високовольтну батарею. Електромобілі не про обмеження, а навпаки, про раціональне використання ресурсів.
 1. Обережний і плавний рух. Різке прискорення в холодну пору року є не лише небезпечним для пасажирів, а й ресурсовитратним для високовольтної батареї. А рваний старт із «холодною» батареєю може швидко прискорити процес деградації.
 1. Особливе ставлення до процесу зарядки. Взимку електромобіль заряджається довше. Зважайте на цей момент, залишаючи машину на зарядці. Намагайтеся заряджати батарею регулярно, щойно з’явиться перша-ліпша можливість, це допоможе зберегти енергомісткість джерела живлення. Якщо батарея охолола, уникайте швидкісних зарядок.
 1. Система нагріву АКБ. Виробники деяких моделей електрокарів пропонують систему автоматичного нагрівання акумулятора. Налаштування підтримує оптимальну температуру, не даючи батареї замерзнути.
 1. Контроль крижаних «наростів» на днищі і колесах. Крижані нарости на корпусі, сніг на даху — усе це впливає на ергономіку та вагу електромобіля. Згадаємо закони фізики: чим важчий автомобіль, тим більше енергії затрачається на приведення його у рух.

Як підготувати електромобіль до холодів: 

Перед тим, як використовувати попередні поради, підготуйте електромобіль до холодів.

 1. Пройдіть обов’язкове технічне обслуговування.
 2. Замініть звичайні шини на спеціальні для електромобілів. Це заощадить заряд, що актуально в зимовий період.
 3. Перевірте клімат-контроль.
 4. Протестуйте працездатність люверсів заслінок переднього радіатора. Механізми допомагають системі охолодження швидко набирати робочу температуру силової установки та батареї.
 5. Замініть омивач лобового скла на зимовий.
 6. Обробіть дверні ущільнювачі силіконовим мастилом, щоби запобігти примерзанню дверей.

Але в будь якому випадку електрокар це гідна альтернатива автомобілю з ДВЗ в холодний період. Підібрати автомобіль на будь-який “смак та колір” ви можете у нашому салоні АРТЕНЕРГО МОТОР